Okul Öncesi Eğitim Neden Gereklidir?

Çocuğunuzun duygusal, zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişiminin %70’inin 0-6 yaş aralığında geliştiğini unutmayınız. Birçok ebeveyn okul öncesi eğitimi küçümsediği için çocuğunu eğitim kurumlarına göndermek istemez. MobilKreş profesyonelleri olarak ebeveynlerin bu tutumunun yanlış olduğunu kanıtlamak amacı ile okul öncesi eğitim ile ilgili olarak önemli bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz.

Okul Öncesi Eğitim Almanın 5 Faydası!

1- Çocuğunuzun İletişim Kabiliyeti Gelişir

Okul öncesi eğitim ile çocuğunuzun ev ortamından çıkarak dışarıdaki kişiler ile etkileşim kurması iletişim kabiliyetinin gelişmesine önemli bir katkı sağlar. Sosyal ilişkileri artan çocuklar paylaşmayı öğrenir, kendisini ne zaman ve nasıl koruyacağına dair fikir edinir ve karşısındaki kişiye saygı duyması gerektiğinin bilincine varır.

2- Çocuğunuzun Motor Becerileri Gelişir

MobilKreş profesyonelleri olarak sektördeki deneyimlerimizden yola çıkarak şunu fark ettik; anasınıfı eğitimi almış çocukların bu tür bir eğitim almamış çocuklara nazaran motor becerilerinin daha fazla geliştiği gözlemlenmiştir. Fiziksel gelişime önemli bir katkı sağlayan okul öncesi eğitimlerde makas ile kesme, resim boyama ve kalem tutma gibi aktiviteler gerçekleştirildiği için kaba motor becerileri önemli bir şekilde gelişme göstermektedir.

3-Okul Öncesi Eğitim Çocuğunuzun Gelecekteki Eğitim Yaşantısında Başarılı Olmasına Olanak Tanır!

0-6 yaş aralığında okul öncesi eğitim almış çocukların gelecek eğitim yaşantılarında başarılı olma ihtimalleri güçlendirilebilmektedir. Okul öncesinde almış olduğu eğitimler ile yaşıtlarından eğitim yaşantısında her daim 1-0 önde başlayacak olan çocuğunuzun ilköğretim, lise hatta üniversitedeki başarılı eğitim hayatı bu tür eğitimlere bağlıdır.

4-Okul Öncesi Eğitim, Çocuğunuzun Matematik Dersinde Başarılı Olma İhtimalini Güçlendirir!

Bilindiği gibi öğrencilerin eğitim yaşantılarında ön yargı ile yaklaştıkları derslerin başında matematik gelmektedir. Bu önyargı neticesinde matematik dersinden başarılı olma durumu söz konusu dahi olmamaktadır. İşte anasınıfı eğitimi esnasında matematik temeli oluşturulabilmesi amacı ile gerçekleştirilen aktiviteler çocuğunuzun eğitim hayatının tamamında matematikte başarılı olmasına önemli bir katkı sağlayacaktır.

5-Okul Öncesi Eğitim, Çocuğunuzun Gelecek Yaşantısında Dikkat ve Konsantrasyon Eksikliği Yaşamasının Önüne Geçer!

Okul öncesi eğitim almayan çocukların birçoğu evde iken zaman geçirmesi amacı ile ne yazık ki ekran karşısına bırakılır. Bu durum çocuğun ileri ki yaşantısında dikkat ve konsantrasyon eksikliği yaşamasına neden olur. Anasınıfı eğitimi gibi okul öncesi eğitim alan çocuklar ise yaşıtları ile eğitici aktiviteler gerçekleştirdiği için dikkat ve konsantrasyon ile ilgili olarak gelecek yaşantılarında herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar.

Anahtar Kelimeler: anasınıfı eğitimi-okul öncesi eğitim-mobil kreş

MobilKreş bir;

Elips Bilişim Mühendislik & Danışmanlıkmarkasıdır.

www.elipsbilisim.com

Kullanıcı Sözleşmesi - Gizlilik Sözleşmesi - Çerez Politikası