Anaokulu veya Kreş Açmak

Ülkemizde kadınların iş hayatında daha fazla yer almaya başlaması ve ekonomik gerekçelerden kaynaklı olarak karı kocanın çalışmak zorunda kalması anaokullarına ve kreşlere olan talebi artırmıştır. Bu talebi gören birçok girişimci anaokulu ve kreş açmak ile ilgili olarak ciddi araştırmalar yapmaktadırlar. Bu amaçla MobilKreş profesyonelleri olarak kreş veya anaokulu girişimi başlatmak isteyenlere içeriğimizde oldukça faydalı bilgiler sunmak istiyoruz…

Anaokulu veya Kreş Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 4 Detay!

1- Okul Öncesi Öğretim Kurumları Yönetmeliğini İyi Şekilde Bilmelisiniz!

Kreş veya anaokulu açmak düşüncesinde olan kişilerin yönetmelikte belirtilen mevzuatları iyi bir şekilde bilmesi veya bu hususta bir danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sorumlu olduğu bu yönetmelikte genellikle binanın en az kaç metrekare olması gerektiği, bahçenin büyüklüğü, sınıflarda öğretmenle birlikte yardımcı öğretmenin bulunup bulunmayacağı ve yangın merdiveninin ne tür özelliklerde olması gerektiğine dair detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan bir tanesinin dahi atlanması ciddi hukuksal problemler ile karşı karşıya kalınmasına neden olabileceği unutulmamalıdır.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI KURUM AÇMA, KAPATMA VE AD VERME YÖNETMELİĞİ
ÖZEL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ İLE ÖZEL ÇOCUK KULÜPLERİNİN KURULUŞ VE İŞLEYİŞ ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

2-Vergisel İşlemler ve Yasal Mevzuatlar İçin Bir Avukat ve Muhasebeci ile Çalışın!

Bilindiği gibi ülkemizde yasal mevzuatlar çok sık değişmektedir. Bu tür değişimler profesyonel meslek elemanlarından destek alınmadığı takdirde ciddi mağduriyetlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Anaokulu veya kreş açmak düşüncesinde olan kişiler vergisel ve hukuksal sorunlar ile karşı karşıya kalmamak ve herhangi bir belirsizlikle yüzleşmemek için işini profesyonelce yapan muhasebeci ve avukattan destek almalıdır.

3-Doğru Adımlar Atmak İçin İyi Bir İş Planı Hazırlayın!

Kreş açmak isteyen girişimciler mutlaka üzerinde en az 6 ay çalışılmış bir iş planı hazırlamalıdırlar. Bu iş planı sayesinde anaokulu veya kreş açmak için ne kadarlık bir sermayenin gerekli olduğunu, kaç adet personel çalıştırılması gerektiğini ve kreşte kaç adet çocuğa hizmet verilmesi gerektiği çok iyi bir şekilde analiz edilebilmektedir. Bu durumda başarılı bir girişimin kilit adımı olacaktır.

4- Müşteri Memnuniyetine Odaklanın!

Ebeveynler için çocukları tahmin ettiğinizden çok daha fazla değerlidir. Kreş veya anaokulu açmak isteyen girişimciler bu girişimlerinde hayal kırıklığı yaşamak istemiyorlarsa mutlaka anne ve babanın memnuniyetine odaklanmalıdırlar. Memnuniyet hususunda en doğru adımları atmak isteyen girişimciler MobilKreş uygulamasını mutlaka işletmelerine entegre etmelidirler. Servis takibinin kolaylıkla yapıldığı, yemek takviminin görülebildiği, öğretmene veya yönetime anlık mesajların hızlı bir şekilde atıldığı, ders programının ve duyuruların başarılı bir şekilde takip edildiği MobilKreş uygulaması girişiminizden başarılı bir sonuç almanızda oldukça etkili olacaktır.

Kreş veya anaokulu açmak düşüncesinde olan bir girişimciyseniz ve MobilKreş uygulaması ile ilgili olarak kapsamlı bir bilgi edinmek istiyorsanız 0850 346 52 85 numaralı telefonu arayabilir veya fiyatlarımız sayfasından teklif formu doldurabilirsiniz. Formu doldurmak için buraya tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: kreş açmak-anaokulu açmak-mobil kreş

MobilKreş bir;

Elips Bilişim Mühendislik & Danışmanlıkmarkasıdır.

www.elipsbilisim.com

Kullanıcı Sözleşmesi - Gizlilik Sözleşmesi - Çerez Politikası